آیا به‌تازگی از وب‌سایت روزنامه جام‌جم دیدن کرده‌اید؟ اگر از بازدیدکنندگان سایت روزنامه جام‌جم و روزنامه‌خوان‌های آنلاین باشید، حتما تغییرات به‌وجود آمده در نسخه الکترونیکی روزنامه را هم دیده‌اید! یکی از قابلیت‌های جدیدی که به سایت روزنامه جام‌جم افزوده شده، امکان مشاهده نسخه الکترونیکی روزنامه به‌طور آنلاین در فرمت فلش و همراه با افکت‌های زیبا، بدون نیاز به برنامه آکروبات ادوبی است. این قابلیت یکی از جدیدترین روش‌ها برای انتشار محتوای الکترونیکی در سایت‌های اینترنتی است که به‌دلیل برخورداری از حجم کم، افکت‌های متنوع، امکانات زیاد و روش کار آسان، روز به‌روز کاربران زیادی «از جمله سرویس‌دهندگان آنلاین ارائه کتاب، مجله، روزنامه و ...» را به خود جلب کرده است.

نرم افزار FlippingBook PDF Publisher

استفاده از این قابلیت نه‌تنها در سایت‌های اینترنتی مفید است، بلکه برای ارائه یک کتاب، مجله یا روزنامه روی سی‌دی یا به‌صورت یک فایل قابل نمایش در رایانه تمام کاربران نیز کاربرد دارد. به‌عبارتی می‌توان گفت که به‌کمک این قابلیت نه‌تنها تمام مزیت‌های استفاده از فایل‌های pdf. در اختیار شما قرار می‌گیرد، بلکه امکانات دیگری همچون افکت‌های زیبا، قفل کردن فایل اصلی، عدم نیاز به برنامه خاص برای نمایش فایل و ... نیز در اختیار خواننده مطالب شما قرار خواهد گرفت.


در ادامه ی این مطلب قصد داریم نرم افزار FlippingBook PDF Publisher را که به همین منظور ساخته شده است ، به شما معرفی کنیم .


فلش به جای پی‌دی‌اف
نرم‌افزار قدرتمند و فوق‌‌العاده FlippingBook PDF Publisher به شما این امکان را می‌دهد تا با چند کلیک ساده، فایل‌های پی‌دی‌اف (PDF) خود را به یک کتاب زیبای مجازی در فرمت فلش تبدیل کنید که نه‌تنها برای اجرای آن نیاز به هیچ نرم‌افزار جانبی نخواهد بود، بلکه خوانندگان مطالب نیز می‌توانند این فایل را به‌راحتی از روی سایت اینترنتی شما یا از روی هارددیسکشان و با استفاده از مرورگر نصب شده بر سیستم عامل، مشاهده کنند. برای استفاده از این برنامه نیاز به هیچ دانشی از برنامه‌نویسی یا طراحی با نرم‌افزار فلش وجود ندارد و تنها کار لازم برای استفاده از آن مشخص کردن فایل پی‌دی‌اف مورد نظر، انتخاب قالب و طرح کتاب و کلیک روی گزینه Publish است! با همین کلیک‌های ساده فایل پی‌دی‌اف شما تبدیل به یک کتاب مجازی می‌شود که خوانندگان می‌توانند به‌راحتی آن را ورق زده و مطالعه کنند.‌

منحصربه‌فرد
اگر هنوز با خود فکر می‌کنید که استفاده از این قابلیت چه مزیت‌هایی را در پیش خواهد داشت، به موارد زیر توجه کنید: 
1- پس از تبدیل فایل‌ها به فرمت فلش، تمام کاربران می‌توانند با استفاده از یک مرورگر ساده به‌مشاهده آن بپردازند.
2- دیدن فایل‌های شما به نوع سیستم‌عامل یا سخت‌افزار آن وابسته نخواهد بود.
3- انتشار فایل‌های شما در دنیای بزرگ اینترنت به‌راحتی انتشار یک لینک خواهد بود.
4- برای نمایش آن نیاز به هیچ نرم‌افزار جانبی نیست و می‌توانید آن را داخل طرح فعلی سایت خود بگنجانید.
5- اگر قصد دارید نسخه‌ای نمایشی از کتاب یا مجله خود را برای کسی ارسال کنید، بهترین ایده استفاده از این ابزار است، چرا که فایل شما به زیباترین شکل برای فرد مورد نظر به‌نمایش درخواهد آمد.
6- دارا بودن امکانات امنیتی در این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا مانع از کپی غیرمجاز، چاپ یا ایجاد هرگونه تغییر در محتوای فایلتان شوید.

برنامه‌ای همگانی
چنانچه صاحب سایت نیستید یا حتی وبلاگ هم ندارید و بنابراین فکر می‌کنید که جزو کاربران این برنامه نخواهید بود، اشتباه می‌کنید! چرا که استفاده از این برنامه به صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌ها محدود نمی‌شود. 
همان‌طور که گفته شد این نرم‌افزار می‌تواند از فایل‌های متنی شما نسخه‌های مجازی به‌صورت کتاب بسازد، به‌گونه‌ای که خواننده قادر است آن را ورق بزند و به مطالعه بپردازد. در نتیجه شما می‌توانید از این قابلیت در هر جا و هر برنامه‌ای که بخواهید استفاده کنید. برای نمونه می‌توانید کاتالوگ‌ها یا رزومه کاری شرکت خود را به‌کمک این برنامه به یک کتاب مجازی تبدیل کرده و برای مشتریان خود ارسال کنید تا به‌شکلی زیبا آن را مشاهده کنند. همچنین می‌توانید اطلاعات فنی، کتاب‌های تخصصی یا دیگر متون مورد نظرتان را که قصد دارید در یک سی‌دی چندرسانه‌ای بگنجانید، به‌جای تبدیل به فرمت پی‌دی‌اف و نمایش آن در برنامه‌ای خارج از سی‌دی چندرسانه‌ای خود، به کتاب‌های مجازی تبدیل کرده و در همان محیط مالتی‌مدیای سی‌دی برای کاربران به‌نمایش درآورید. این نرم‌افزار از قابلیت‌های متنوعی پشتیبانی می‌کند که برخی از آنها عبارتند از:


- بزرگ‌نمایی متون و تصاویر هنگام مطالعه توسط کاربر
- دریافت فایل اصلی در فرمت پی‌دی‌اف توسط کاربر
- چاپ محتوای هر صفحه توسط کاربر
- قفل کردن برخی امکانات همچون چاپ، کپی‌برداری یا ذخیره فایل
- دریافت فایل خروجی به‌صورت یک فایل اجرایی به فرمت .exe
- ایجاد تغییر در محیط نمایش کتاب
- ایجاد تغییر در تنظیمات مربوط به نحوه نمایش و پیام‌های موجود در بخش‌های مختلف.


در پایان نیز چنانچه قصد دارید استفاده از این قابلیت و جذابیت‌های آن را به‌طور زنده مشاهده کنید، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و فیلم آموزشی همراه با نسخه الکترونیکی روزنامه جام‌جم را مشاهده کنید:

http://www.jamejamonline.ir/FlashNewsPaper.aspx


برنامه FlippingBook PDF Publisher برای استفاده رایگان اما محدود (برای حداکثر 10 صفحه) از سایت زیر قابل دریافت است:

http://www.page-flip.com


همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت زیر استفاده از این قابلیت به‌طور مشابه اما آنلاین را تجربه کنید. این سایت به‌طور آنلاین امکان ساخت کتاب مجازی از فایل‌های پی‌دی‌اف را در اختیار شما قرار می‌دهد:

http://www.uniflip.com


منبع : کلیک - ضمیمه روزنامه جام جم - شماره 253